Matěj Kubíček - Fotograf - Kolín

Kdo jsem

To jsem já

Jmenuji se Matěj Kubíček a jsem fotograf. Tím bychom mohli skončit, ale to Vám asi nestačí.

Narodil jsem se v roce uvedení filmu Chobotnice z II. patra, havárie raketoplánu Challenger, vypuštění kosmické stanice Mir a výbuchu jaderné elektrárny Černobyl. Ve stejném roce jako Rafael Nadal, Lady Gaga, Jirka Mádl nebo Roman Kreuziger.

Chodil jsem na gymnázium v Kolíně, ale nikdy jsem nebyl svědomitý student. To se samozřejmě odrazilo v následných neúspěšných pokusech o další vzdělání, což vyústilo v zaměstnání ve státní sféře, kde působím dodnes.

Jak jsem se dostal k focení?

Odmalička jsem měl focení v rodině. Děda, táta, oba fotili ještě analogem, takže jsem samozřejmě musel převzít štafetu. Začínal jsem na obyčejném kompaktu. V době velkého rozmachu digitálních zrcadlovek i táta jednu pořídil. To jsem si nemohl nechat ujít a začaly první experimenty. Dlouhou dobu jsem fotil jen rodinu, dovolené, oslavy a podobné běžné věci. Jako každý druhý.

Když byla pandemie Covid-19, byl jsem, jako většina z nás, zavřený doma. Focení se stalo náplní velké části mého volného času. Začal jsem se sebevzdělávat, testovat různá témata a techniky a focení přerostlo ve větší součást mého života. Podstatnou část restriktivní doby jsem strávil v provizorním ateliéru, kde jsem si mohl vyzkoušet, v čem spočívá produktová fotografie. Když se stavidla přísných zákazů uvolnila, vyšel jsem ven a začal fotit lidi, rodinu, přátele.. Měl jsem hodně pozitivních ohlasů nejen na moje fotky, ale také na celé setkání a zjistil jsem, že mě tohle focení naplňuje. Tak jsem založil živnost a jsem tu pro Vás.

Jinak jsem obyčejný kluk, mám manželku, které tykám, a dva malé rošťáky, se kterými si uživáme spoustu srandy. Ve volných chvílích se snažím sportovat a občasně se vracím ke starým technikám analogového focení.

Co fotím?

V současné době se zaměřuji na rodinné a párové focení. Pokud máte ale jiné potřeby, kontaktujte mě a zkusíme domluvit spolupráci s jiným zaměřením.

Co ode mě můžete čekat?

Zejména příjemně strávené chvíle se svými blízkými. Focení se mnou nebude stereotypní stavění do nepřirozených póz, budete se cítit příjemně, užijete si legraci a na focení budete vzpomínat jako na příjemný zážitek. Na závěr ode mě dostanete perfektní fotky, které budete moct darovat svým blízkým, pověsit si je na stěnu v obýváku nebo dát do rámečku na krbovou římsu.

A kde působím?

Jsem z Kolína. Není ale problém domluvit si spolupráci někde v okolí nebo přímo v našem hlavním městě, které je díky skvělé dopravní obslužnosti z Kolína dobře dostupné.

Jdete do toho se mnou?